Ski Sternstein.cz

Sjezdovky

zdroj: www.sternstein.at
zdroj: www.sternstein.at

Jedním z mnoha lákadel skiareálu jsou beze sporu čtyři kvalitně zasněžené a upravené sjezdovky. Každá představuje rozdílnou lyžařskou výzvu, přičemž nejdelší z nich znamená téměř dva kilometry blažené jízdy! Jako bonus se při sjezdu můžete kochat okolní romantickou krajinou. S celou rodinou i jejími sotva začínajícími lyžaři se s klidem vydejte na mírnější sjezdovku Schlepplifthang. Především její velká šířka a menší členitost nabízí skvělý prostor pro zdokonalení základních lyžařských a snowboardových dovedností. Po úspěšném sjezdu můžete plynule pokračovat na mírnou Familienabfahrt. Jak už název naznačuje, ani zde se nemusíte bát opustit rodinnou formu společného lyžování.

Odvážnějším sportovcům a pokročilým lyžařům jistě padne jako ulitá členitější náročnější sjezdovka Slalomhang. Její červené označení však může budit respekt. Kilometr a půl záludného svahu je ideální volbou pro všechny pro všechny náruživé lyžaře. Během sjezdu vás čekají dva sněžné hrby s rychlým sešupem a množství dalších členitostí terénu, díky kterým vás sjezdovka nepřestane jen tak bavit! Možná i to je důvodem, proč se právě na Slalomhangu pořádá množství lyžařských závodů. Také Standardabfaht je se svojí délkou 1600 m je jasnou volnou spíše pro znalce lyžařského řemesla, stejně jako Slalomhang ji zdobí červené označení.

Velkou výhodou a zároveň garancí spokojenosti je jistota sněhové pokrývky na všech zmiňovaných svazích. Moderní zasněžovací systém zajistí pokrytí sněhem na všech sjezdovkách, a to od prosince až do konce března. Cesta na Sternstein tak nebude nikdy zbytečná.